Uzman Görüşü: İşte Düşük Değerli 50X Potansiyeli Olan 3 Altcoin!

Cosmos ekosistemi şu anda alev alev yanıyor. Neredeyse tüm Cosmos projeleri halihazırda yukarı yönlü iyi fiyat hareketleri gördü. Dahası, bazı harika airdroplar da oldu. Örneğin, Celestia 2 dolardan başladı ve şimdi 15.6 dolarda oturuyor. DYM ve SAGA yakında airdrop yapacak. Black Panther’in BLACK token’ı geliyor ve bu böyle devam ediyor. Ancak iyi iş çıkarmanın bir başka harika yolu da düşük sermayeli altcoin projelerdir. Bu yüzden, kripto uzmanı Camille Lemmens, Cosmos ekosisteminden 50X potansiyeli olan 3 altcoin paylaşıyor.

Listenin ilk sırasında Quasar Finans (QSR) var

Cosmos ekosistemi veya IBC, keşfedilmemiş birkaç altcoin cevherine sahip. Quasar Finance bunlardan biri. Merkezi olmayan bir varlık yönetimi veya DAM platformu. Bunun için birkaç özelliği var. Örneğin, güvenli, izinsiz, birleştirilebilir ve çeşitlendirilmiş.

IBC veya Blockchain’ler Arası İletişim Protokolü, cross-chain olmasını sağlar. Quasar kasalar ve kasa stratejileri sunar. Cosmos’un lider getiri platformu. Ayrıca, Osmosis’i evi olarak adlandırıyor. DeFiLlama’ya göre, şu anda TVL’de yaklaşık 7 milyon dolar var. Son zamanlarda MilkyWay platformu, platformunda TIA’yı likit olarak stake etmeyi teklif etti. Bu, Osmosis’teki başka bir protokol.

Cosmos platformlarındaki getiri zaman zaman Ethereum getirilerinden daha iyi performans gösterebilir. Cosmos kullanıcıları platformlarına dahil olmayı ve varlıklarını stake etmeyi severler. Hem kullanıcılar hem de platformlar için bir kazan-kazan durumu. Mevcut QSR fiyatı 0,165 dolar. Bu aynı zamanda altcoin için yeni ATH’sini de çevreliyor. Piyasa değeri 97 milyon dolar. Maksimum token arzı 1 milyar ve toplam token arzı 614 milyon. Dolaşımdaki arz 556 milyon QSR token.

Quasar’daki milkTIA/TIA kasası. Kaynak: Quasar kasaları

İkinci sıradaki altcoin: Comdex (CMDX)

Comdex, Cosmos üzerinde DeFi için bir altyapı katmanı. Başka bir deyişle, projeler için çeşitli birlikte çalışabilir tak ve çalıştır modülleri sunuyor. Bu, DeFi platformlarını oluşturmalarına olanak tanıyor. Comdex finansı demokratikleştirmek istiyor. Ve tabii ki devrim yaratmak. Comdex her şeyi otomatikleştirdiği için geliştiricilerin işi çok kolay. Platform ayrıca halihazırda küçük ama sağlam bir ekosisteme sahip. Cüzdanlar, Dapps, köprüler, stablecoin’ler ve kaşiflerden oluşuyor. Örneğin, cSwap, ShipFi, Leap Wallet, Axelar veya Mintscan.

Ayrıca, platformun güçlü destekçileri var. Altcoin projesi 2022 Ocak’da piyasaya adımını attı. CMDX token hemen 6,02 dolarlık erken bir ATH’ye ulaştı. Bu, mevcut fiyatından %98,6 uzakta. Şu anki CMDX fiyatı 0,0832 dolar. Bununla birlikte, son 30 gün içinde CMDX %214’lük bir fiyat artışı gördü. Piyasa değeri 12,6 milyon dolar. Maksimum arz 200 milyon token. Toplam arz ise 180,5 milyon token. Dolaşımdaki arz 151,9 milyon CMDX token.

Çoğu kripto varlığı izole bir konumda. Ancak, IBC’de bu farklı bir top oyunu. IBC birlikte çalışabilirliği, Comdex’in ihtiyaç duyduğu ve istediği şey. Platformun finansal seçeneklerini sunmasını sağlıyor. Ayrıca IBC, Comdex’in güvenli, likit ve cross-chain özellikleri sunmasına olanak tanıyor. Cosmos’un iyi bildiği bir şey olan stake etme ve yönetişimden bahsetmiyorum bile.

Son sırada Sommelier Finance (SOMM) geliyor

Sommelier Finance kasalarında getiri sunuyor. Altcoin projesi, Cosmos SDK ile oluşturuldu, ancak Ethereum’a köprü kuruyor. Bu, EVM DeFi protokollerine erişim sağlıyor. Getiri kazandıran seçenekler için yeniden dengeleme stratejileri kullanıyor. Sommelier ayrıca akıllı kasalar kullanıyor. Bunlar piyasa koşullarını tahmin edebilir, tepki verebilir ve optimize edebilir.

Yeniden dengeleme Cosmos doğrulayıcıları tarafından off-chain gerçekleşir. Doğrulayıcılar stratejistlerden mesaj alırlar. Bir mutabakata vardıklarında, sonucu köprü üzerinden EVM Chain’lere iletirler. Dolayısıyla, doğrulayıcılar varlıkları değil, yalnızca köprü üzerinden mesajları iletir. Gerçek varlıkları EVM Chain’lere yatırırsınız, bunlar köprülenmez. Sommelier iki köprü kullanır: Ethereum’a giden kendi köprüsü ve alt-EVM’lere giden Axelar. Bu da Sommelier’e benzersiz bir mimari kazandırıyor.

Şu anki altcoin fiyatı 0,2503 dolar. Piyasa değeri 62,5 milyon dolar. Maksimum ve toplam arz 500 milyon token’dır. Dolaşımdaki SOMM token arzı 249 milyondur. Neredeyse tüm diğer Cosmos tokenleri gibi, SOMM de geçen yıl boyunca pompalandı. Bir yıl öncesine kıyasla %249,1 artış gösterdi.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca, kripto piyasasının oldukça değişken ve riskli olduğunu hatırlatırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir