Artık tüm üreticiler kendi kameralarını kullanacak

Akıllı telefon üreticileri, mobil fotoğrafçılığa büyük önem veriyor. Özellikle bazı markalar, mobil cihazlardaki kamera performansını iyileştirmek için çaba sarf ediyor ve farklı şirketlerle ortaklık kuruyorlar. Örneğin, Xiaomi’nin Leica ile ortaklık kurduğu biliniyor.

Bu ortaklık çerçevesinde, akıllı telefonlar her iki şirket tarafından özel olarak test ediliyor ve sadece bu da değil, fotoğraflar için gelişmiş efektler de ekleniyor. Elbette, her markanın başka bir şirketle ortaklık yapması gerekip gerekmediğini sorgulayabilirsiniz. Bazı şirketler, ortaklık yapmaya artık ihtiyaç duymadıklarını hissedebilir ve kendi görüntü geliştirme şirketlerini kurmaya karar verebilirler.

Artık tüm üreticiler kendi kameralarını kullanacak

Gelişmiş donanım sayesinde akıllı telefonlar, fotoğraf makineleri kadar olmasa da iyi fotoğraflar çekebiliyor. Birçok cihaz üreticisi, mobil fotoğrafçılık üzerine çalışıyor ve kameralar her geçen gün daha da gelişiyor. Şimdi Digital Chat Station’dan gelen son rapor herkesi şaşırtıyor. Bazı akıllı telefon üreticilerinin, görüntüleme sistemleri için özel ortaklıklar yapmayı bırakıp kendi özel şirketlerini kurmaya hazırlandığı bildiriliyor. İlk olarak, hangi markanın kendi görüntüleme şirketini kuracağı bilinmiyor.

Ancak Xiaomi’nin Leica ile olan ortaklığının hemen sona ereceğini düşünmüyoruz, bu yüzden Xiaomi için bu gelecekte gerçekleşebilir. Vivo veya Oppo’nun kendi özel görüntüleme şirketlerini kuracağı düşünülüyor. Daha önce Huawei, Leica ile olan ortaklığını sonlandırmış ve XMAGE adında kendi şirketini kurmuştu. Bu şirket, Huawei cihazlarının fotoğraf ve video kalitesini iyileştirmek için çalışmalar yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir