Umut Nayir: Milli Takım’da olmaktan keyif alıyorum

Umut Nayir, A Milli Futbol Takımı’nın Ermenistan’ı 2-1’lik skorla geçtiği karşılaşma sonrasında konuştu. A Milli Futbol Takımı’nda ilk maçına çıkan Umut Nayir, “İlk milli maçımdı. Resmi bir maçta süre buldum. Gururlu ve mutluydum. Türk Milli Takım formasını giymek, temsil edebilmek büyük bir ayrıcalık. Bu anlamda sevinçliyim” dedi.

Müsabakayı değerlendiren Umut Nayir, “Maçın hikayesine dönecek olursak; sıralama olarak bizden daha aşağıda bir takım olduğu için insanlar daha rahat bir galibiyet bekleyebilir ama grup başlangıç aşaması olması, rakiple aramızdaki ilişkiler nedeniyle belli bir atmosfer vardı. Oyuna da biraz yavaş başladık. Onları da atmosfer tetikledi. İdeal oyunumuz muydu, belki değildi ama böyle bir mücadeleye galibiyetle başlamak iyi oldu” ifadelerini kullandı.

Bahanelerin ardına sığınmak istemediklerini belirten tecrübeli futbolcu, “Öyle olmasını umuyorum. Aslında futbolcular olarak stresle başa çıkmamız lazım. Stres bir bahane değil. Burada ilk maçtı gibi bahanelerin arkasına sığınmak istemiyoruz. Bu jenerasyon, bu ekip daha iyisini yapabilecek potansiyelde. İdeal bir maç değildi ama galibiyetle başlamak değerli” dedi.

Hırvatistan karşılaşmasına dair konuşan Umut Nayir, “Hırvatistan maçı ayrı bir senaryosu olan bir maç olacak. Sonuçta FIFA sıralamasında bizden daha üstte, futbol kültürleri ayrı, büyük turnuvalarda sürekli devam ediyorlar. Üst sıraları zorluyorlar. O maçın hikayesi ayrı olacak. İyi bir atmosferle oradan da istediğimiz sonucu almak istiyoruz” diye konuştu.

Umut Nayir son olarak, “Ben keyif alıyorum milli takımda olmaktan. Birlikte oynadığım, karşılıklı oynadığım arkadaşlarım var. Onların çoğu alt yaş gruplarında buraya oynayıp gelmiş arkadaşlar. O yüzden iletişim kurmakta zorlanmıyorlar. Etkileşimleri, iletişimleri üst düzeyde. İyi bir sinerji var. Bunu sahaya da yansıtabilirsek daha güzel olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir