Son Dakika: Meral Akşener: Nevruz, terörün günü değildir!

SON DAKİKA HABERİ: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu.

Meral Akşener’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“NEVRUZ TERÖRÜN GÜNÜ DEĞİLDİR”

Balkanlar’dan, Çin Seddi’ne, Karadeniz’den, Basra’ya kadar uzanan büyük insanlık coğrafyasında, günün geceye üstün gelişi, ateşin, karanlığa, galip gelişi, umudun, gölgeleri yenişi kutlu olsun.

Bizim için Nevruz, birliğin günüdür; terörün günü değildir. Bizim için Nevruz, bastığı toprağı, cennet vatan bilenlerin günüdür; vatanın her değerine, düşman olanların günü değildir.

“NEVRUZ’UMUZU RESMİ TATİL OLARAK KUTLAYACAĞIZ”

Ama kimsenin şüphesi olmasın. Bugünleri, hep birlikte atlatacağız. Tarihimizden ilham aldığımız, büyük kararlılıkla, güneşli baharlara, hep birlikte ulaşacağız. İYİ Parti iktidarında, Bahar Bayramımız Nevruz’umuzu, resmî tatil olarak, hep birlikte kutlayacağız. O ateşin üstünden, bir büyük medeniyet olarak, hep beraber atlayacağız. Emin olun, çok az kaldı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ!

Bugün geldiğimiz noktada, görüyoruz ki; iktidarın, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkarak açtığı yolun sonu, artık kadınların hayatını etkileyecek, yeni tartışmalara çıkıyor. 6284 sayılı, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun bugün ‘birileri’ tarafından, tartışmaya açılıyor.

Tıpkı, bu ülkede doğruları savunan, her kadın gibi Sayın Özlem Zengin de yaşadığı çirkinlikleri kadın olduğu için yaşıyor. Evet, ideolojisi, hayat tarzı ne olursa olsun, bu ülkede konuşan kadınlar sevilmiyor. 

14 Mayıs’tan sonra İstanbul Sözleşmesini imzalayacak ve uygulayacağız.

GÖKHAN ZAN VE ÜNAL KAHRAMAN’A ROZET

Meral Akşener’in konuşmasından önce eski futbolcu Gökhan Zan’a ve Ünal Karaman’a rozet taktı.

Zan, Hatay’dan Karaman ise memleketi Konya’dan İYİ Parti milletvekili aday adayı oldu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir