Hamas roketlerle İsrail’i vurdu… Yaralılar var

20 günü geride bırakan Filistin-İsrail savaşında bugün Filistinli gruplardan karşı hamle geldi.

İsrail’in Gazze’ye saldırılarında can kaybı 7300’ü aşarken Hamas ve diğer Filistinli gruplar saldırılara roket atışlarıyla karşılık verdi.

İsrail’in güneyine ve Tel Aviv’e düşen roketler sirenlerin çalmasına yol açtı. Büyük panik yaşanan bölgelerde en az 3 İsrailli yaralandı. Atılan roketlerden biri Tel Aviv’de bir binaya isabet etti.

Givatayim, Ramat Gan, Holon, Rishon Letzion, Bnei Barak ve Mikveh Israel bölgelerinde de Gazze’den ateşlenen roketler nedeniyle siren sesleri uzun süre kesilmedi.

GAZZE’DE CAN KAYBI ARTIYOR

İsrail’in 21 gündür yoğun saldırı altında tuttuğu Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısı 298 artarak 7 bin 326’ya yükseldi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze kentinde düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına ilişkin bilgi verdi. Kudra, İsrail saldırılarında 7 Ekim’den bu yana Gazze’de öldürülenlerin sayısının 3 bin 38’i çocuk, 1726’sı kadın ve 414’ü yaşlı olmak üzere 7 bin 326’ya çıktığını, 18 bin 967 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’in dünden bu yana 41 katliam gerçekleştirdiğini aktaran Kudra, Gazze’de son 24 saatte 298 kişinin daha öldürüldüğünü belirtti.

İsrail saldırılarında yıkılan binaların altında kalanların olduğunu dile getiren Kudra, 940’ı çocuk 1700 kişi hakkında kayıp bildiriminde bulunulduğunu aktardı.

Kudra, İsrail güçlerinin sağlık hizmetlerini hedef aldığını belirterek, 104 sağlık çalışanının öldürüldüğünü, 25 ambulansın da kullanılamaz hale geldiğini kaydetti. İsrail’in 57 sağlık kuruluşunu hedef aldığını bildiren Kudra, İsrail ordusunun saldırısı veya yakıt yetersizliği nedeniyle 12 hastane ile 32 sağlık ocağının hizmet dışı kaldığına işaret etti. (AJANSLAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir