Enerciiii: Sosyal Medya Dilan Polat’ı Nasıl Harcadı?

Türkiye 1 aydır Dilan Polat’la yatıp Dilan Polat’la kalkıyor. Türkiye bir aydır meşgul ama sosyal medya çoktandır bu gündemin içindeydi. Sosyal medya aylarca bu soruyu sordu: Zenginliğini gözümüzün içine sokan Dilan Polat’ın para kaynağı nedir? Televizyon programlarına katıldı, açıklamalar yaptı. Kimselere inandıramadı. Son 1 aydır da tüm Türkiye sormaya başladı ve soruşturmalar, gözaltılar gerçekleşti.  Ardından beklenen oldu, Polat ailesi tutuklandı.

Dilan Polat’ı birkaç yıl öncesine kadar tanıyan kimse yoktu. Doğum fotoğrafçılığıyla başlayan kariyeri ani bir ivmelenmeyle zirve yaptı.

Eşinin kendisine aldığı hediyeleri sosyal medyadan yoksul halkın gözüne sokarak iyice tanınmaya başladı.

Ekonomik krizin zirve yaptığı dönemlerde yaptığı zenginlik pornografisi kendisine etkileşim, ün ve nefret olarak geri döndü.

Sınıf kininin ne olduğundan bihaber Dilan Polat dar gelirli sosyal medya kullanıcısının üstüne boca ettiği serveti bumerang gibi dönüp dolaşıp yüzüne çarptı.

Bu tepki tamamen organik ve kendiliğinden gelişti. Tepki yükseldikçe internet siteleri daha çok Dilan Polat içeriği yapmaya başladı.

Okuyuculardan gelen ‘’Yeter artık Dilan Polat istemiyoruz’’ serzenişlerini sık sık biz de okuduk. Fakat ülke ve dünya yanarken ne yazık ki en çok okunan içerikler yine Dilan Polat içerikleri oluyordu.

Dilan Polat kendisine yönelen nefreti ‘’kıskanıyorlar, çekemiyorlar’’ gibi ifadelerle geçiştirdi, üstüne gelen çığı fark edemedi. İnsanlara küfretti, yüzlerine tükürdü!

Tamamen örgütsüz, birbirinden habersiz yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısı ( evet yüzbinlerce ) Dilan Polat’ın servetini sorgulamaya başladı.

Telefon ekranından yüzümüze vurup durduğu servetin kaynağı neydi?

Fısıltı gazetesi çalışmaya başladı ve artık sosyal medya kullanıcıları Dilan Polat’ın yüzüne vurmaya başladı: Paranın kaynağı ne?

Dedikodular iddialar havalarda uçuştu ve MASAK devreye girdi. Sosyal medya yine devlet kurumlarını harekete geçirmişti.

Tamamen örgütsüz, yüzüne çeyrek altınlar vurularak adeta dalga geçilen halk devletin kurumlarını harekete geçirdi. Soruşturmalar, gözaltı derken tutuklama geldi

Türkiye’de belki de binlerce haksız zenginleşmiş ‘’saygıdeğer iş insanı’’ var. KYK yurtlarında tabldot yemeğe talim eden, sıradaki asansör kazasını bekleyen öğrencilerin hakkını yiyen binlerce, onbinlerce ‘’aniden zengin olmuş’’ türediler…

Göstermiyorlar. Haksız kazançlarını yüzümüze boca etmiyorlar. Görmediğimiz için katlanıyoruz.

Örgütsüz, birbiriyle hiçbir bağı olmayan sosyal medya kullanıcıları Dilan Polat’ı sadece sosyal medya paylaşımı yaparak harcadı. Dilan Polat’ın paylaşımlarına tepki gösterdi ve sorguladı.

Soruyla bitirelim: Bu halk örgütlü olabilse kimleri nasıl harcardı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir